Svar på deloppdrag 2 i oppdrag 2024-027: høringsoppsummering og forslag til justerte forskrifter

Høringsoppsummering og forslag til justerte forskrifter for tilskuddsordningene for videreutdanning og kollektiv kompetanseutvikling – svar på deloppdrag 2 i oppdrag 2024-27.

Svar til Kunnskapsdepartementet på deloppdrag 2 i oppdrag 2024-027. Sendt 19.11.25.

Utdanningsdirektoratet oversender med dette siste leveranse i deloppdrag 2 om utarbeide utkast til retningslinjer for tre tilskuddsordninger.

Følgende oppgaver innenfor deloppdrag 2 er allerede gjennomført:

    • 10. mars oversendte vi forslag til tre forskrifter til tilskuddsordninger for videreutdanning og kollektiv kompetanseutvikling.
  • Etter at forslagene var forelagt Kunnskapsdepartementet fikk Utdanningsdirektoratet i oppdrag å høre forslag til forskrifter.
  • Høringen ble gjennomført 19. mai - 1. oktober. 

Denne leveransen består av høringsoppsummering og forslag til tre justerte forskrifter med merknader til forslagene, vedlegg.

Høringsoppsummering og forslag til justerte forskrifter

Utdanningsdirektoratet har mottatt 253 høringsuttalelser fra 231 unike høringsinstanser i høringen av forskrifter til tre tilskuddsordninger for kompetanseutvikling i barnehage, grunnskole og videregående opplæring.

Hovedinntrykket er støtte til forslagenes innretning og innhold. Flesteparten av 
uttalelsene handler om behov for å justere formuleringer, mer enn behov for å endre hovedinnretning. For mer detaljert informasjon om hva de ulike høringsinstansene har kommentert i sine høringsuttalelser, viser vi til høringsoppsummeringen, vedlagt.

På bakgrunn av høringsinnspillene har Utdanningsdirektoratet foretatt enkelte 
justeringer i de tre forskriftene. De aller fleste endringene vi foreslår, er redaksjonelle endringer for å sikre lik begrepsbruk i alle tre forskriftene, samt mindre språklige endringer for å tydeliggjøre innholdet i forskriftene.

Områder det har kommet innspill til: 

Forskriften om tilskudd til kollektiv kompetanseutvikling i barnehage og grunnskole

Innspill til denne forskriften handler om forholdet mellom statsforvalter og 
samarbeidsforum. Statsforvalter har i den nye ordningen fått en tydeligere rolle ved at de overtar oppgavene til samarbeidsforum om å innstille til fordeling av tilskuddsmidler og vedta fordelingen. De fleste høringsinstanser støtter dette, mens Utdanningsforbundet mener dette svekker samarbeidsforumets rolle og funksjon som representativt organ, og at medvirkningen svekkes ved å flytte beslutningsmyndigheten lenger bort fra det lokale nivået og lokale behov hos den enkelte arbeidsplass og ansatte. I forskriften skriver vi for å motvirke dette at: Statsforvalteren skal legge vekt på samarbeidsforumets langsiktige plan. I forslaget til forskrift som var på høring stod det «vesentlig vekt», men for å synliggjøre statsforvalters tydeligere rolle i ordningen, har vi valgt formuleringen «skal legge vekt på samarbeidsforumets langsiktige plan».

I høringen har det kommet mange innspill til forslaget om å åpne for samarbeid med «Andre relevante kompetansemiljøer». Uttalelsene er både positive og negative. De som er positive mener at andre relevante kompetansemiljøer kan bidra med kompetanse som universitet og høyskole ikke nødvendigvis har og derfor styrke målet om kompetanseutvikling ut fra lokale behov. Statsforvalterne og UH er negative og mener at det kan være vanskelig å vurdere kvaliteten på kompetansen disse miljøene tilbyr. Det å åpne for samarbeid med andre kompetansemiljøer kan utfordre partnerskap mellom universitet og høyskole som hovedinnretning i ordningen, og dermed svekke målet om at ordningen skal bidra til å styrke praksisretting av lærerutdanningen. 

Vi har valgt å justere formuleringen i forskriften slik at det nå står: Dersom de lokale behovene tilsier det, kan universitet eller høyskole inngå forpliktende samarbeid med fagskoler eller andre relevante kompetansemiljøer. Dette er i tråd med praksis i desentralisert ordning for kompetanseutvikling i dag, der vi ser at enkelte partnerskap samarbeider med for eksempel sykehus, museer og regionale kompetansesentre. Utdanningsdirektoratet vil følge nøye med på praksis og se om formuleringen kan åpne opp for mer samarbeid med andre relevante kompetansemiljøer samtidig som kompetansen bidrar til å styrke lærerutdanningen.

Forskrift om tilskudd til kollektiv kompetanseutvikling i videregående opplæring

Tilnærmet alle høringsinstansene har svart at de er positive til en egen tilskuddsordning for kollektiv kompetanseutvikling i videregående opplæring. Hoveddelen av innspillene handler om fylkeskommunens rolle og samarbeidsforums oppgaver som rådgivende organ. For å imøtekomme ønsket om tydeligere arbeidsdeling mellom fylkeskommunen og det rådgivende samarbeidsforumet, foreslår vi å legge inn følgende justering: Fylkeskommunen skal i samarbeid med samarbeidsforumet utarbeide en langsiktig plan 
med prinsipper for fordeling av tilskuddsmidler i tråd med kompetansebehov. For å sikre at samarbeidsforumet har reell innflytelse og mulighet til å medvirke, har vi vurdert om det er behov for å presisere i forskriften at fylkeskommunen skal legge vekt på samarbeidsforumets langsiktige plan. Vi har ikke lagt inn denne justeringen, men vil gjøre departementet oppmerksomme på muligheten. 

Forskrift om tilskudd til videreutdanning

Innspillene til forskriften for videreutdanning handler i stor grad om ressurser, både knyttet til problemer med å finansiere egenandel, skaffe vikarer og for liten bemanning til å kunne la ansatte ta videreutdanning. Vi vurderer at ressurssituasjonen i mange kommuner er en risikofaktor for at ordningene vil kunne bli brukt på en god måte, men foreslår ikke endringer i selve innretning av ordningen.

Andre innspill

Fylkeskommunene uttrykker i sine høringsuttalelser ønske om veiledning i bruk av anskaffelsesreglementet i tilskuddsordningen for kollektiv kompetanseutvikling i 
videregående opplæring der tilskuddsmidlene utbetales direkte til fylkeskommunen. UH  mener at anbudsregler kan komme i veien for fleksible og lokalt forankrede partnerskap, og mener det må klargjøres hvordan anbudsreglene kommer til anvendelse. Utdanningsdirektoratet vil oppfordre fylkeskommunene til erfaringsdeling på dette feltet.

Vedlegg