Spørsmål til Barnehage-Norge 2024

Rekruttering av barnehagelærere, samarbeid med kulturskolen og arbeid med kvalitets- og kompetanseutvikling i barnehagen er noen av temaene i årets spørreundersøkelse til Barnehage-Norge. 

Hovedfunn

  • Mange av barnehagene får kvalifiserte søkere til stillinger som barnehagelærere, men søkerne er gjerne nyutdannede og med liten erfaring.
  • Om lag halvparten av barnehagene oppgir at de ikke har vurdert muligheten for samarbeid med kulturskolen. Mange kjenner heller ikke til tilbudet.
  • Videreutdanning for ansatte har en stor plass i dialogen mellom barnehagestyrer og barnehageeier, men over halvparten svarer at de ikke har en helhetlig kompetanseplan for etter- og videreutdanning.

Rekruttering av barnehagelærere

Halvparten av barnehagestyrerne og 58 prosent av barnehageeierne oppgir at de i stor eller svært stor grad får kvalifiserte søkere til stillinger som barnehagelærere. Samtidig sier 47 prosent av styrerne og 35 prosent av eierne at de i stor eller svært stor grad får søkere som er nyutdannede og har lite erfaring.

Totalt 31 prosent av barnehagestyrerne sier at barnehagen bruker arbeidsplassbasert barnehagelærerutdanning (ABLU) som et rekrutteringstiltak. Videre oppgir 63 prosent av styrerne og 64 prosent av eierne at de i stor eller svært stor grad har mulighet til å tilby ansatte deltidsutdanning som barnehagelærer, og en tilsvarende andel sier at de har oppfordret ansatte til å søke ABLU.

Det er stor enighet blant både barnehagestyrere og barnehageeiere om at tilstrekkelig bemanning og lønn er de mest effektive tiltakene for å beholde barnehagelærere. De er også enige om at seniortiltak ikke har stor effekt, og det er usikkert om disse tiltakene i det hele tatt har noen effekt for å beholde barnehagelærere i stillingene.

Samarbeid mellom kulturskole og barnehage

Halvparten av barnehagestyrerne og barnehageeierne svarer at deres barnehager aldri samarbeider med kulturskolen. Blant de som samarbeider med kulturskolen, sier de fleste (80 prosent av styrerne og 67 prosent av eierne) at samarbeidet innebærer at kulturskolen har tilbud eller prosjekter i barnehagen, og at dette vanligvis skjer en til to ganger i året. 

Av de som svarer at de samarbeider med kulturskolen mener totalt 57 prosent av styrerne og 42 prosent av eierne at samarbeidet med kulturskolen i liten eller svært liten grad bidrar til barnehagens arbeid med kunst, kultur og kreativitet. Samtidig er samarbeid med andre eksterne kunstnere eller aktører vanlig, og da benyttes i all hovedsak tilbud som er gratis.  

De viktigste grunnene til begrenset samarbeid med kulturskolen er at styrer/eier ikke har vurdert dette som en mulighet, at barnehagen ikke har rom i budsjettet, eller at styrer/eier ikke kjenner til kulturskolens tilbud.

Videreutdanning 

Sju av ti barnehageeiere oppgir at videreutdanning for ansatte har en stor eller svært stor plass i dialogen med barnehagestyrer. Dette gjenspeiler svarene til barnehagestyrerne på tilsvarende spørsmål. 

Både eier og styrer bekrefter også at de har god oversikt over ansattes formalkompetanse. Regelen er at formalkompetanse skal registreres ved ansettelse, men ni av ti oppgir at formalkompetanse i tillegg oppdateres dersom ansatte gjennomfører videreutdanning.   

Over halvparten av styrere og eiere svare at de ikke har en helhetlig kompetanseplan for etter- og videreutdanning. Blant de som har helhetlige planer, er det vanligst med en felles plan for etter- og videreutdanning. Funnene viser også at det er mer vanlig med separate planer for etter- og videreutdanning i private barnehager.

Hva svarer Barnehage-Norge?

Om rapporten