Læreplangrupper – yrkesfag

Her finner du en oversikt over læreplangruppene for alle programfagene på de yrkesfaglige utdanningsprogrammene.

De nye læreplanene skal

  • være fremtidsrettet og relevante for elever, lærlinger og for arbeidslivets behov
  • ivareta innholdet i overordnet del av læreplanverket
  • være et godt arbeidsverktøy for både skoler og arbeidsliv
  • digitaliseres for å bli mer brukervennlige
  • legge til rette for tydelig progresjon mellom Vg1, Vg2 og Vg3
  • legge til rette for lokal tilpasning og handlingsrom
  • sikre sammenheng i læreplanverket for grunnopplæringen

Sammensettingen av gruppene

Læreplangruppene er satt sammen av lærere og representanter fra arbeidslivet. I tillegg er det noen andre fagpersoner med relevant kompetanse. Vi har valgt personer som er oppdatert på fagområdet og tenker framtidsrettet om utdanningsprogrammet.

Vi har satt sammen grupper med fagpersoner som til sammen har følgende kompetanse:

  • læreplankompetanse
  • kompetanse knyttet til vurdering
  • kjennskap til videregående opplæring i skole og bedrift
  • skriver godt
  • behersker digitale verktøy i arbeidet

Hvordan vil arbeidet foregå?

Arbeidet med å utvikle nye læreplaner i Vg1 vil foregå i perioden oktober 2018 til juni 2019. Arbeidet med Vg2 og Vg3 vil foregå i perioden mars 2019 til oktober 2019. Vi planlegger å involvere lærere og andre for å få innspill underveis i arbeidet. Med bakgrunn i innspillene vil vi gjøre endringer flere ganger i løpet av perioden. Læreplanene vil også komme på offentlig høring.

Bygg- og anleggsteknikk

Arnfinn Aasen (leder)
Berit Bårdstu
John Sigurd Westgaard
Ludvig Vea
Vidar Jacklin

Anleggsteknikk
Lasse Svellingen
Espen Ånerud
Frode Andersen

Anleggsgartner
Tønnes Østebø
Helene Bugge
Tor Jørgen Askim
Kai Raundalen
Stein Wikholm

Betong og mur
John Idar Skarpnes
Per Egil Steinsåker
Knut Asper

Overflateteknikk
Jørn Danielsen
Reidar Dundas
Ole Østebø

Rør
Kjetil Aalstad Nilsen
Jens Høglund
Are S.Nielsen
Ståle Myklebust
Bjørn L. Pedersen

Treteknikk
Dag Ståle Leivdal
Anne-Berit Flovik
Vidar Bruland

Tømrer
John Sigurd Westgaard
Bjørn Helge Johansen
Petter Mortensen
Øivind Ørnevik
Raphaël Kjæret

Ventilasjon, membran og taktekking
Ernst Bjørnar Mikalsen
Bjarne Lindøy Jacobsen
Ragnar Høgfoss

Anleggsmaskinførerfaget
Rune Sørli
Jo Kristian Krogvold
Ivar Helge Andersen

Anleggsrørleggerfaget
Henning Olsen
Martin Andersen
Anders Nordhagen

Asfaltfaget
Even Hedland
Rolf Madsen

Banemontørfaget
Berit Bårdstu
Jon Arild Hoelsengen
Per Ove Østerud

Fjell- og bergverksfaget
Bengt Are Zakariassen
Frank R. Nyrård
Øystein Johansen

Veidrift- og veivedlikeholdsfaget
Stein Egil Ødegård
Jarle Røksund
Even Hedland

Vei- og anleggsfaget
Jard Erik Høybråthen
Thomas Nordland
Terje Gjetø
Rune Nilsen

Anleggsgartnerfaget
Tønnes Østebø
Helene Bugge
Tor Jørgen Askim
Kai Raundalen
Stein Wikholm

Betongfaget
Steffen Homme
Sjur Martin Alvsåker
Karl Strømsnes

Murerfaget
Rune Andre Borgersen
Børre Hagen
Marie Slåen Granøien

Industrimalerfaget
Arnljot Dalehaug
Reidar Dundas
Karl Morten Engesæth
Kai Thore Bogen

Malerfaget
Ingar Alexander Strand
Jon Erik Melby
Linn Merete Hammerstad

Rørleggerfaget
Kjetil Aalstad Nilsen
Jens Høglund
Are S.Nielsen
Ståle Myklebust
Bjørn L. Pedersen

Trevare- og bygginnredningsfaget
Steinar Gulaker
Jan Larsen
Hans.O Øren

Trelastfaget
Jan Larsen
Ronny Graskopf
Jan Skyrudsmoen

Limtreproduksjonsfaget
Jan Larsen
Ronny Graskopf
Martin Fauchald

Tømrerfaget
John Sigurd Westgaard
Bjørn Helge Johansen
Petter Mortensen
Øivind Ørnevik
Raphaël Kjæret

Isolatørfaget
Birger Susort
Ronny Pettersen
Lasse Birkenes

Tak- og membrantekkerfaget
Vidar Jacklin
Håvard Mellem
Ernst Bjørnar Mikalsen

Ventilasjon og blikkenslagerfaget
Finn-Marius Bremseth Hansen
Kjell Håvard Solheim
Egil Pettersen

Byggdrifterfaget
Håkon Svoen
Kjetil Nordanger
Svein Morten Sørensen

Feierfaget
Stig Valter Tovås
Jan Espeseth
Line Holtberget

Glassfaget
Per Henning Graff
Mads Appelbom
Stig Jørgensen

Renholdsoperatørfaget
Trude M Sanna
Marita Sande
Ugwu Vivian Chinyere

Steinfaget
Ina Furustad
Lars Helge Sesaker
Espen Sørubø
Kenneth Rosenblad

Stillasbyggerfaget
Aage Christiansen
Eirik Kvittingen
Trond Vestby

Design og tradisjonshåndverk

Merete Aarstein Embretsen (leder)
Elle Nilsdatter Buljo
Jan Kristian Vestjord
Marianne Alfsen
Mona Løkting
Svein Rød
Torill Gaarder

Børsemaker
Dag Ole Ward
Alf H. Helland
Per Arne Vågsland

Båtbygger
Andreas Pagander
Erik Brauner
Hans Hauglund

Gull- og sølvsmedhåndverk
Ane Haugen
Frode Færø
Grethe Øvstegård Bodahl
Berit Kowalski

Smed
Michal Wunderlich
Benjamin Kjellman-Chapin
Steven Carpenter
Øystein Myhre

Søm og tekstilhåndverk
Eva-Lisa Engen
Merete Årstein Embretsen
Anne Kirsti Pagander
Ruben Lind
Anette Standahl

Trearbeid
Torill Gaarder
Kjell Enok Rognmo
Oddvar Gangstø
Mona Granbakken Mangen

Ur- og instrumentmaker
Per Henriksen
Klaus-Olaf Heier
Jan Sverre Haugen

Doudji
Terje Lindi
Gunn Vigdis Oreholtet
Gry Kristina Fors Spein

Børsemakerfaget
Dag Ole Ward
Alf H. Helland
Per Arne Vågsland

Komposittbåtbyggerfaget
Erik Brauner
John Åge Arntzen
Christoffer Andreas Haarbye

Trebåtbyggerfaget
Ivar Hoflandsdal
Hans Hauglund
Ulf Mikaelsen

Filigransølvsmedfaget
Berit Kowalski
Gry Marie Grindbakken
Katrine Dåsvatn

Gullsmedfaget
Ane Haugen
Solveig Indrebø
Ingvild Authen

Sølvsmedfaget
Tom Ståle Moseid
Janne Møinichen Brandtzæg
Linda Arnhild Rekkavik Lind

Smedfaget
Michal Wunderlich
Benjamin Kjellman-Chapin
Steven Carpenter
Øystein Myhre

Bunadtilvirkerfaget
Eva Steinvik Wold
Barbro Storlien
Hanne Beate Thomsen

Buntmakerfaget
Morten Ø. Klemp
Victoria S. de Carvalho
Jannicke Romøren Eriksen

Herreskredderfaget
Katrine Behsert
Silje Teland Pedersen
Yung Ja Hilde Petersen Nyløkken

Håndveverfaget
Charlotte Engstad
Hilde Opedal Nordby
Bjørg Hustad

Kjole- og draktsyerfaget
Merete Årstein Embretsen
Hilde Gade Gundersen
Silje Teland Pedersen

Kostymesyerfaget
Torhild Jensen
Kitty Krohn Riege

Modistfaget
Anne-Kathrine Amundsen
Mona Strand
Maria Dolores Torres

Møbeltapetsererfaget
Nina Hurum
Siri Stjernløf Anstensen
Hans Monrad

Salmakerfaget
Ruben Lind
Elin Gjersvold
Silje Sverkholt
Nina Tjæder-Gran

Skomakerfaget
Karoline Vinje
Jan P. Myhre
Henning Langendorff

Strikkefaget
Anne Kristin Modell
Rita Vistad
Kristin Holte

Bøkkerfaget
Oddvar Gangstø
Arne Jøran Øyen
Roald Renmælmo

Møbelsnekkerfaget
Hanne Bjørk
Mona Granbakken Mangen
Kjersti Jakobsen

Orgelbyggerfaget
Nils Günther Torkildsen
Jan Ryde
Marius Lyngø

Tredreierfaget
Rune Hjelen
John Arthur Rosseland
Jørgen Peder Bleken

Treskjærerfaget
Even Hansen
Anneli Engeland
Rolf Taraldset
Rune Hjelen

Optronikerfaget
Jan Sverre Haugen
Nils Petter Skarbø

Urmakerfaget
Erik Sutterud
Klaus-Olaf Heier
Morten Asklund

Horn-, bein og metalldoudjifaget
Ove Stødle
Lars Anders Sikku
Gry Kristina Fors
Ole Einar Hætta Johansen

Skinn- og pelsduodjifaget
Ann Kristine Balto
Aline Mikkelsen
Heidi Gaup

Tekstilduodjifaget
Unni Steinfjell
Jorun Murberg Spaun

Treduodjifaget
Ove Stødle
Lars Anders Sikku
Gry Kristina Fors (leder)
Ole Einar Hætta Johansen

Veve- og håndstrikkeduodjifaget
Kjellaug Hauan
Ann Solveig Nystad

Blyglasshåndverkerfaget
Robert Revdal
Elisabeth Sinnerud
Petter Thorsen

Forgyllerfaget
Silje Nome Schiander
Per Gunnar Knudsen

Gipsmakerfaget
Anne Cecilie Offergaard
Odin Øistad
Peter Van der Ent

Gjørtlerfaget
Halvor Hjort Guttu
Anders Fiskaa Hoster
Bent Ramberg

Glasshåndverkerfaget
Cornelia Roiha Skuggen
Pål Roald Janssen
Kari Malmberg

Gravørfaget
Siri Aukner
Tom Roy Aass
Steinar Jartung

Håndbokbinderfaget
Kari Helene Sig Skinderhaug
Lisa Bøthun
Stein Julius Johansen

Keramikerfaget
Ingrid Kristine Lund
Geir Jensen
Trine Midtsund

Kurvmakerfaget
Ellen Mette Nielsen
Silja Levin
Liss Mona Wammer-Pettersen

Repslagerfaget
Ingunn Undrum
Carsten Hvid
Sarah Sjøgren

Seilmakerfaget
Øyvind Thoresen
Fredrik Brodersen
Henning Paur

Taksidermistfaget
Ole-Reidar Lågrinn
Guus Wellesen
Håkon Dahlen
Anne Coventry

Elektrofag

Bjørnar Valstad (leder)
Lars Jakob Berg
Lene Repvik Storrø
Tage Rønning
Torstein Larsen
Trygve Trygstad

Automatisering
Øystein Fagerli
Harald Haugen
Espen Morseth
Bjørnar Valstad

Datateknologi og elektronikk
Tage Rønning
Roger Lossius
Per Klaveness

Elenergi og ekom
Lars Jacob Berg
Thor Egil Johansen
Lene Repvik Storrø
Lars Erik Moen
Øyvind Eriksen

Flyfag
Lars Erik Syse
Elisabeth Halsebakk
Jan Kåre Lindholm
Arne Magnar Hovland
Monica Helene Lundquist
Kjell Eivind Forsmo

Ventilasjons- og kuldeteknikk
Henning Friis
Jan-Eric Herrstrøm
Karl Otto Oppegård
Pål Haukeland
Ola Skrautvol
Stig Uthushagen
Roy Holmen

Avionikerfaget og Flytekniske fag
Lars Erik Syse
Elisabeth Halsebakk
Jan Kåre Lindholm
Arne Magnar Hovland
Monica Helene Lundquist
Kjell Eivind Forsmo

Kulde- og varmepumpemontørfaget og Ventilasjonsteknikkfaget
Henning Friis
Jan-Eric Herrstrøm
Karl Otto Oppegård
Pål Haukeland
Ola Skrautvol
Stig Uthushagen
Roy Holmen

Avionikerfaget, Flymotormekanikerfaget, Flystrukturmekanikerfaget og Flysystemmekanikerfaget
Lars Erik Syse
Elisabeth Halsebakk
Jan Kåre Lindholm
Arne Magnar Hovland
Monica Helene Lundquist
Kjell Eivind Forsmo

Frisør, blomster og interiørdesign

Kjersti Levernes Lund (leder)
Anita Hope
Gro Rosland Pettersen
Joakim Bergersen
Oddny Johanne Markussen
Sigrun Heggen Leivdal

Frisør
Camilla Nyland
Wenche Bærheim
Gro Rosland Pettersen

Blomster
Kristin Haghus
Per Ivar Reppen
Aina Østby

Interiør- og utstillingsdesign
Kjersti Nyhus Thommesen
Hege Vestbø Sætre
Mari Myklebost
Kjersti Levernes Lund

Maskør- og parykkmakerfaget (særløp)
Therese Roald
Birgit Haugå

Frisørfaget
Vivian Jacobsen
Gro Rosland Pettersen
Janine Esperø Arroub

Blomsterdekoratør
Turid Lien
Susanne Askildsen Flatheim
Per Ivar Reppen

Profileringsdesignfaget
Emil Westly Keiseraas
Charlotte Dalen Haraldsen
Mari Myklebost

Interiør
Tale Henningsen
Hege Vestbø Sætre
Kjersti Levernes Lund

Utstillingsdesign
Ingrid Norheim
Anne-Cathrine Wolden
Kjersti Nyhus Thommesen

Maskør- og parykkmakerfaget (særløp)
Therese Roald
Birgit Haugå

Helse- og oppvekstfag

Bodil Brå Alsvik (leder)
Andrew Cornell
Anna Cicilie Somby
Heidi Nyhus
Ingvild Skjetne
Siri Veslesol Abel

Ambulansefag
Christin Ø. Haslestad
Ola Ytre
Leif Erik Gangmark
Andrew Cornell

Aktivitør
Kirsti Marie Talmo
Anne Kristin Modell
Eva Synnøve Austad

Barne- og ungdomsarbeiderfag
Hilde Aaslid
Anne Grete Reinertsen
Anita Blikeng
Heidi Nyhus

Fotterapi og ortopediteknikk
Nina Lystad
Jørgen Holter
Håvard Høydahl
Siv Laila Aarnæs

Helsearbeiderfag
Ingvild Skjetne
Yvonne Sjåstad
Margrete Eintveit
Ingrid Holth Korpås

Helseservicefag
Siri Abel
Monique Bennett
Anne Gro Årmo

Hudpleie
Laila Fure
Line Halvorsrud Bergersen
Ann Louise Brurås

Ambulansefag
Christin Ø. Haslestad
Ola Ytre
Leif Erik Gangmark
Andrew Cornell

Aktivitørfaget
Kirsti Marie Talmo
Anne Kristin Modell
Eva Synnøve Austad

Barne- og ungdomsarbeiderfaget
Hilde Aaslid
Anne Grete Reinertsen
Anita Blikeng
Heidi Nyhus

Ortopediteknikkfaget
Nina Lystad
Jørgen Holter sørlie

Fotterapi
Håvard Høydahl
Siv Laila Aarnæs

Portørfaget
Jan Åge Moen
Lasse Haugland
Leif Moen

Helsearbeiderfag
Ingvild Skjetne
Yvonne Sjåstad
Margrete Eintveit
Ingrid Holth Korpås

Helsesekretær
Monique Bennett
Siv Anita Prestøy
Elisabeth Nordnes

Apotekteknikk
Siri Abel
Ellen Finstad
Wenche Haakedal

Tannhelsesekretær
Inger Brit Roaldsen
Anne-Gro Årmo
Janne Catrin Braathen

Hudpleier
Laila Fure
Line Halvorsrud Bergersen
Anne Lise Brurås

Informasjonsteknologi og medieproduksjon

Wiggo Sunde (leder)
Arild Bøe Pedersen
Camilla Sandum
Kristoffer Ryeng
Merete Bolstad

Informasjonsteknologi
Synnøve Møll Rygg
Arild Pedersen
Hennings Starholm Steen

Medieproduksjon
Camilla Samdum
Otto Alsaker Prestmo
Kyrre Brekke Haakaas

Medieproduksjon
Pål Bikset
Rune Håkonsen
Jo Raknes

Mediedesign
Helen Fjeld Langrind
Ove Alexander Jamt Dahl
Helene Holm

Medieteknikk
Steinar Stalsberg
Alf Dyblie
Pål-Magnus Slåtto

IT-drift
Merete Bolstad
Kjell Tore Øvertun
Ane Hovde
Lars Helgerød

IT-utvikling
Merete Bolstad
Trygve Winge
Marius Eple Kristoffersen
Kristoffer Ryeng

Naturbruk

Asgeir Johansen (leder)
Arne Birger Tunheim
Espen Hagen
Oddbjørg Hætta Sara
Randi Helene Tillung

Akvakultur
Martin Sæther
Halvor Mortensen
Eli Skoglund
Stig Arne Stensen
Jimmy Tobiassen

Fiske og fangst
Odd Lennart Blindheim
Jan Petter Børresen
Håvard Magnus Njåstad
Knut Eirik Svendsen
Kyrre Pettersen

Skogbruk
Espen Hagen
Ivar Hoff
Hallstein Berre
Simon Andersson Støa
Martin Braanaas Kleppe

Hest- og hovslagerfag (arbeidstittel)
Randi Helene Tillung
Harald Løtuft
Lena Sollien

Landbruk og gartnernæring
Henning Bratthammer
Bjørg Fritsvold
Mona Nordli
Inger Johanne Sveen

Reindrift
Berit Anne Oskal Kemi
Oddbjørg Hætta Sara
Lars Åge Brandsfjell
Samuel P. Gaup
Karen Inga Kemi

Akvakulturfaget
Martin Sæther
Halvor Mortensen
Eli Skoglund
Stig Arne Stensen
Jimmy Tobiassen

Fiske og fangst
Odd Lennart Blindheim
Jan Petter Børresen
Håvard Magnus Njåstad
Knut Eirik Svendsen
Kyrre Pettersen

Skogbruk
Espen Hagen
Ivar Hoff
Hallstein Berre
Simon Andersson Støa
Martin Braanaas Kleppe

Hestefaget
Elin Sørensen
Harald Løtuft
Øystein Bakken

Hovslagerfaget
Rune Røyrås
Lena Solien
Trond Mikael Ryan 

Dyrefaget
Randi Helene Tillung
Svein A. Fosså
True Schildmann

Landbruk
Bjørg Fritsvold
Dag Flage
Endre Lie
Inger Johanne Sveen

Gartnernæring
Mona Nordli
Alf Erik Finsrud
Berit Viken

Studieforberedende naturbruk
Gunnhild Dahle
Ingvild Fjellstad
Håkon Valen
Tone Mosebør
Vigdis Olafsen

Reindriftsfaget
Berit Anne Oskal Kemi
Oddbjørg Hætta Sara
Lars Åge Brandsfjell
Samuel P. Gaup
Karen Inga Kemi

Restaurant- og matfag

Inger Marie Nilsen Tuff (leder)
Dina Gaupseth
Tonje Svendsen
Einar Martin Kålen
Ona Cecilia Totland

Baker og konditor
Tonje Svendsen
Einar Martin Kålen
Thor Ingvar Bjerke

Kokk- og servitørfag
Siv-Anita Krogh
Hege Resell Amdahl
Dina Gaupseth
Geir-Rune Larsen

Kjøttfag og næringsmiddelindustri
Lars Erik Følling
Marit Fullan Danielsen
Geir Arne Johansen

Baker
Mette Klever
Ellen-Christina Timmermann Lendengen
Erlend Løken Volden

Konditor
Gudrunn Berntsen
Heidi Bech
Angela Stelander

Servitør
Ann Mari Wang-Johannessen
Glenn Erik Osebakken
Camilla Rabe Nesheim

Kokk
Grethe Jusnes
Terje Tidemann
Ona Cecilia Totland

Ernæringskokk
Margareth Tislevoll
Bente Marie Reimers
Kristine Øvrebø

Ferkvarehandlerfaget
Trude Størdal
Christina Solli
Lars Gerhardsen

Industriell matproduksjon
Marit Finseth Løberg
Oddny Langørgen
Anita Evensløkken

Kjøttskjærerfaget
Hans Peter Rasmussen
Jan Erling Haugsand
Olof Sjøberg

Pølsemakerfaget
Kurt Standnes
Lars Åge Hansen
Anni Byskov

Sjømatproduksjon
Roald Jentofsen
Kjetil Søyland
Masja Krogh

Slakterfaget
Rune Heggelund
Arve Henning Opsahlhaugen
Steinar Moe

Salg, service og reiseliv

Salg, service og reiseliv (arbeidstittel)
Rune Kenneth Waren (leder)
Lene Sørbråten
Runar Karlsen
Stine Isdahl Solberg
Synne Slinning Verlo

Salg og reiseliv (arbeidstittel)
Monica Lindahl Moen
Stine Solberg
Kyrre Romuld

Service og sikkerhet (arbeidstittel)
Frode Vikhals Fagermo
Espen Naumann
Erlend Bergh

Salgsfaget
Ishaq Mohammad
Frode Torgeir Andersson
Kerstin Rossavik

Reiseliv
Einar Øverås
Lene Anja Hovland
Brit Hovland Selseng

Førstelinje-tjenester (arbeidstittel)
Stine Egeli Øvrebø
Frode Vikhals Fagermo
Victor Pettersen

Sikkerhetsfaget
Runar Karlsen
Osmann Ibrahim
Christian Heinecke

Teknikk og industriell produksjon

Thomas Berg (leder)
Andreas Våge
Eva Karin Huneide
Kari Svalebjørg Slettetveit
Morten Ødegård
Roger Eikeland
Stig Mårstad
Tore Martin Reiersen

Arbeidsmaskiner
Erik Lomsdalen
Magne Forland
Henning Otterhaug

Bilskade, lakk og karosseri
Ørvar Sigfusson
Bjørn-Erik Tveiten

Brønnteknikk
Sissel Paaske
Ina Cathrine Sagen
Aadne Aasheim Andersen

Industriteknologi
Morten Bjørhovde
Heine Kristiansen
Tor Einar Haugvaldstad
Eivind Løland
Idar Størseth

Kjemiprosess- og laboratoriefag
Lars Arve Larsen
Morten Ødegård
Helene Robstad

Kjøretøy
Ole Viktor Rødsand
Morten Sand
Håkon Klingenberg
Per Johnny Melvold

Maritime fag
Edgar T. Torgersen
Gunnar Amland
Vegar Nilsen

Transport og logistikk
Lena Kristine Thomassen
Rune Fredheim
Karstein Kollsete
Rolf Arne Grønning

Arbeidsmaskiner

Anleggsmaskinmekanikerfaget
Benny Engelstad
Knut Sollesnes
Henning Otterhaug

Landbruksmaskinmekanikerfaget
Erik Lomsdalen
Geir Arne Skyrud
Børge Johnsen

Truck- og liftmekanikerfaget
Tormod Nygaard
Tommy Jørgensen
Magne Forland

Bilskade, lakk og karosseri

Chassispåbyggerfaget
Jon Ingar Aas
Ørvar Sigfusson

Billakkererfaget
Tommy Harald Aasdalen Hauge
Bjørn-Erik Tveiten
Odd Gytri

Bilskadefaget
Anders Gåsholt
Petter Kristiansen
Svein-Erik Bergseth Vefsnmo

Bilpleiefaget
Torstein Haraldseid
Jan Petter Hannaas
Rune Sørensen
Runar Landsverk

Brønnteknikk

Boreoperatørfaget
Stig Aase
Kenneth Drageide

Brønnfaget, elektriske kabeloperasjoner
Gregar Barikmo
Kjell Sturla Zahl

Brønnfaget, havbunnsinstallasjoner
Henrik Økland
Gunnar A. Knutsen

Brønnfaget, komplettering
Aadne Aasheim Andersen
Kent Garmann Johnsen
Terje Toft

Brønnfaget, kveilerøroperasjoner
Børge Harestad
Sindre Vingen

Brønnfaget, mekaniske kabeloperasjoner
Thomas Bjorland
Trond Sigve Borsheim
Kjell Marius Ørsland

Brønnfaget, sementering
Knut Kalvle
Vidar Samuelsen
Torgny Olai Carlssen

Industriteknologi

Aluminiumskonstruksjonsfaget
Helge Harkestad
Ole Mikal Åsheim

CNC-maskineringsfaget
Eivind Løland
Knut Sandvold
Ståle Lund

Dimensjonskontrollfaget
Alf Jakob Tjosevik
Jostein Vika

Finmekanikerfaget
Siv Nesengen
Kristin Kirkemo

Gjenvinningsfaget
Stig Edvardsen
Sverre Huse-Fagerlie
Dordi Snefjellå
Raimond Løype

Grafisk produksjonsteknikk
Rolf Wesenberg
Trond Brekke
Ola Brage Hansen

Industriell overflatebehandling
Børre Myrvang
Hans Christian Brendlien

Industrimekanikerfaget
Tore Martin Reiersen
Hans Olav Thorsteinshaugen
Morten Hageskal

Industrimontørfaget
Ørjan Lie
Torstein Lid

Industrioppmålingsfaget
Sven Harry Nodland
Jan Inge Gyland
Mette Helland

Industrirørleggerfaget
Rikard Myklebust
Arve Georgsen
Harald Nilsen

Industrisnekkerfaget
Håvar Tandstad

Industrisømfaget
Margareth Haukås
Tore Håvold

Industritapetsererfaget
Irene Horte Høybakk

Industritekstilfaget, farging, trykking og etterbehandling
Vidar Lilleespe
Jan Henry Cleveland

Industritekstilfaget, garnframstilling
Frode Svarstad
Ingvild Svorkmo Espelien

Industritekstilfaget, trikotasje
Lorents Tvedt

Industritekstilfaget, veving
Frode Svarstad
Morten Felgenhauer

Modellbyggerfaget
Rolf Erik Thorkildsen
John Nygård

NDT-kontrollørfaget
Svein Erik Holm
Patric Mettälä

Plastfaget
Frode Lindvik
Raymond Molund

Platearbeiderfaget
Tommy Bentsen
Steffen Svenstad
Stig Mauseth

Polymerkomposittfaget
Terje Simlenes
Frode Lindvik
Raymond Molund

Produksjonsteknikkfaget
Odd-Erik Ullebø Hellebust
Idar Størseth
Arne Nestaas
Tor Anders Offerdal

Serigrafifaget
Kai Øystein Søvde
Per Stene

Sveisefaget
Jan Holmvik
Thomas Liabø
Ole Andre Winje

Tekstilrensfaget

Vaskerifaget
Arve Skorstad
Einar Teigstad Lervik
Åse Lindal

Vertøymakerfaget
Kristin Kirkemo
Tommy Linnerud

Kjemiprosess- og laboratoriefag

Kjemiprosessfaget
Morten Ødegård
Morten Broen
Roger Bjorøy

Laboratoriefaget
Kristin Grøstad
Helene Robstad

Kjøretøy

El- og motorsykkelfaget
Tomas Sylten
Rune Andresen

Bilfaget, lette kjøretøy
Kåre Willy Silseth
Tom Erik Granum
Joakim Relte

Bilfaget, tunge kjøretøy
Espen Hafthun
Håvard Johnsen

Hjulutrustningsfaget
Jan Arne Larsen
Arild Åsen

Motormekanikerfaget
Richard Lund
Dagfinn Ospenes
Per Sverre Bjørkkjær

Reservedelsfaget
Mina Therese Nybakk
Håkon Klingenberg

Maritime fag

Matrosfaget
Gunnar Amland
Steinar Tveita
Egil Hana

Motormannfaget
Vegar Nilsen
Dagfinn Ospenes

Transport og logistikk

Kran- og løfteoperasjonsfaget
Stein Ove Dyngeland
Rolf Arne Grønning
Torstein Solheim

Logistikkfaget
Gunnar Holm
Kjersti Hovland
Even Brenna

Yrkessjåførfaget
Leif Aasum
Charles Galaasen
Børge Tingstad
Odd Reidar Grøneng

Bakgrunnen for arbeidet er ny tilbudsstruktur for de yrkesfaglige utdanningsprogrammene og ny overordnet del til læreplanverket.

Fant du det du lette etter?

0/250
0/250

Tusen takk for hjelpen!