Læreplangrupper – programfag på studieforberedende

Her finner du oversikt over læreplangruppene for programfagene på de studieforberedende utdanningsprogrammene.

De nye læreplanene skal

  • være fremtidsrettet og relevante for elevene.
  • ivareta innholdet i overordnet del av læreplanverket.
  • være et godt arbeidsverktøy for skolene.
  • digitaliseres for å bli mer brukervennlige.
  • sikre sammenheng i læreplanverket for grunnopplæringen.

Sammensettingen av gruppene

Læreplangruppene er satt sammen av lærere og representanter fra universitets- og høgskolesektoren. Vi har valgt personer som er oppdatert på fagområdet og tenker fremtidsrettet. I tillegg må personene ha kompetanse i læreplaner og vurderingsarbeid.

Underveis i arbeidet deler vi læreplangruppenes utkast slik at alle som ønsker kan gi innspill.

Se gruppene for læreplanene i pulje 1

Her kan du se læreplangruppene for fagene som tilhører pulje 1, det vil si fag som elevene kan velge i Vg1 høsten 2020. Pulje 2 er de resterende fagene i studieforberedende utdanningsprogram. Læreplangruppene for pulje 2 blir klare i løpet av våren.

Klikk på boksene, så åpner det seg lister med grupper. 

Musikk, dans og drama | Bevegelse | Lytting | Danseteknikker | Musikk | Teaterensemble 

Guro G. Johansen (leder | musikk)
Elisabeth Dalen (musikk)
Tone Pernille Østern (dans)
Rikke Axelsen Sundberg (dans)
Per Arne Øiestad (drama)
Endre Volden (drama)

Samisk musikk og scene 

Henrik Per Hætta
Sara Margrethe Oskal 

Mediesamfunnet

Inger Hobøk
Andreas Balstad
Trine Dahl

Medieuttrykk

Tor Johansen
Tonje Bjander
Kim Johansen Østby

Aktivitetslære | Friluftsliv

Per Midthaugen (leder)
Arne Martin Hårstad
Cecilie Kappeslåen
Anette V. Berg-Hansen
Kjell Erik Myreng 
Arne Hægestøyl 

Treningsledelse | Lederutvikling

Hege Holstad (leder)
Thomas Kyrkjebø 
Geir Sandvik
Else-Karin Hoel Bekkelund
Nils Trygve Johansen
Vegard Fånes Aaring 

Toppidrett | Breddeidrett

Anne Riege (leder)
Henrik B. Jørgensen
Patrick Corrigan
Elin Nicolaisen
Christine Norvang
Benedikte J. Nesshaug

Treningslære | Idrett og samfunn

Rune Lindgren (leder)
Fredric Solberg
Silje Solli Andreassen
Even Hollingen
Lise Marie Nygaard
Berit Kjeldsberg

Kunst og visuelle verkemiddel | Design og arkitektur

Else Margrethe Lefdal (leder)
Håvard Olav Tryti
Brit Iren Hetland Haavik
Anna Svingen-Austestad
Bente Høyen

Fant du det du lette etter?

0/250
0/250

Tusen takk for hjelpen!