Læreplangrupper – programfag på studieforberedende

Her finner du oversikt over læreplangruppene for programfagene på de studieforberedende utdanningsprogrammene.

De nye læreplanene skal

  • være fremtidsrettet og relevante for elevene.
  • ivareta innholdet i overordnet del av læreplanverket.
  • være et godt arbeidsverktøy for skolene.
  • digitaliseres for å bli mer brukervennlige.
  • sikre sammenheng i læreplanverket for grunnopplæringen.

Sammensettingen av gruppene

Læreplangruppene er satt sammen av lærere og representanter fra universitets- og høgskolesektoren. Vi har valgt personer som er oppdatert på fagområdet og tenker fremtidsrettet. I tillegg må personene ha kompetanse i læreplaner og vurderingsarbeid.

Underveis i arbeidet deler vi læreplangruppenes utkast slik at alle som ønsker kan gi innspill.

Se hvem som er medlemmer av læreplangruppene 

Klikk på boksene, så åpner det seg lister med grupper. 

Oversikten viser nå læreplangrupper for alle programfagene på stuideforberedende. I enkelte fag kan det komme flere medlemmer.

Musikk, dans og drama | Bevegelse | Lytting | Danseteknikker | Musikk | Teaterensemble 

Guro G. Johansen (leder | musikk)
Elisabeth Dalen (musikk)
Tone Pernille Østern (dans)
Rikke Axelsen Sundberg (dans)
Per Arne Øiestad (drama)
Endre Volden (drama)

Samisk musikk og scene 

Henrik Per Hætta
Sara Margrethe Oskal 
John-Kåre Hansen

Dans

Rikke Axelsen Sundberg (leder)
Elke Selnes
Stine Isachsen Knudsen
Tone Pernille Østern
Heidi Solberg

Drama

Endre Volden (leder)
Per Arne Øiestad
Sara Oskal
Merete Brustad
Mette Bøe Lyngstad

Musikk

Guro Gravem Johansen
Jostein Myklebust
Vidar Sæther
Elisabeth Dalen
Bjarne Isaksen

Mediesamfunnet

Inger Hobøk
Andreas Balstad
Trine Dahl

Medieuttrykk

Tor Johansen
Tonje Bjander
Joakim Johansen Østby

Tekst, lyddesign og medieutvikling

Audun Nygaard Nielsen (leder)
Maria Utheim
Ola Eseth Moen
Øyvind Godal
Øystein Johannessen

Bilde, grafisk og mediespesialisering

Wiggo Sunde (leder)
Tore Andre Ringvold
Richard Nygård
Jørgen T. Nygaard
Terje Gabrielsen

Aktivitetslære | Friluftsliv

Per Midthaugen (leder)
Arne Martin Hårstad
Cecilie Kappeslåen
Anette V. Berg-Hansen
Kjell Erik Myreng 
Arne Hægestøyl 

Treningsledelse | Lederutvikling

Vegard Fånes Aaring (leder)
Thomas Kyrkjebø 
Geir Sandvik
Nils Trygve Johansen
Hege Holstad 
Vidar Sørensen

Toppidrett | Breddeidrett

Anne Riege (leder)
Henrik B. Jørgensen
Patrick Corrigan
Elin Nicolaisen
Christine Norvang
Benedikte J. Nesshaug

Treningslære | Idrett og samfunn

Rune Lindgren (leder)
Fredric Solberg
Silje Solli Andreassen
Lise Marie Nygaard
Berit Kjeldsberg
Hans Petter Bye Stien

Kunst og visuelle verkemiddel | Design og arkitektur

Else Margrethe Lefdal (leder)
Håvard Olav Tryti
Brit Iren Hetland Haavik
Anna Svingen-Austestad
Bente Høyen

Samisk visuell kultur

Sara Ellen Anne Eira
Inger Julianne Eira
Eva Aira

Arkitektur og samfunn *
Per Inge Iversen
Martin Vevatne

Foto og grafikk *
Peter Håkonsen
Camilla Aas

Kunst og skapende arbeid * 
Åse Karin Levinsen
Bente Høyen

Design og bærekraft *
Peter Bernhard Brænne
Kristin Garatun

* Leder: Ingvild Digranes

Biologi

Tone Fredsvik Gregers
Beate Syr
Tonje Tvegård
Lars Gjøra Ausand

Fysikk

Hallvard Yndestad
Astrid Johansen
Kaja Nordby
Maciej Pietka

Geofag

Elisabeth Engum
Turid Siqveland
Henning Urdahl
Kari Beate Remmen

Informasjonsteknologi

Ragnhild Kobro Runde
Tom Jarle Christiansen
Trond Sneås Skauge
Mustafa Sarakaya

Kjemi

Per-Odd Eggen
Asbjørn Aarflot
Kirsten Fiskum
Mari Roen Hansen

Matematikk X

Ingeborg Sletta
Inger Christin Borge
Erik Espedal Boge

Teknologi og forskningslære

Liv Aanesland Arlander
Sveinar Kleive
Hilde Ervik

Samfunnsøkonomi

Einar Magne Skeide
Trine Skarhold
Kristi Kinne
Fredrik Øyen

Næringslivsøkonomi

Bente Røe
Inger Merethe Hesla Nisted 
Jon Magne Aarresstad
Sølvi Børstad
Britt Heidi Sivertsen

Markedsføring og ledelse

Christine Johanssen Waagaard Lucas
Elisabeth Thoresen Olseng
Svein Jørgen Hansen
Cathrine Prestøy Olsen

Entreprenørskap

Morten Offenberg
Viggo sund
Marit Haaland Gjerde
Nina Elisabeth Nilsen

Rettslære

Edelinn Bakke Gjerde
Lars Haugen
Birgitte Skjørshammer Wang
Agnete Telle-Ariansen

Sosiologi og sosialantropologi

Hilde Mathea Hauglid 
Viviana Martinez
Thomas Rochmann Hasvold

Sosialkunnskap

Harald Iuell
Irene Trysnes
Turid Reiersen

Politikk og menneskerettigheter

Ole Christian Lystad
Carl Gustav Johansson
Vilde Høvik Røberg

Samfunnsgeografi

Elisabeth Eikli
Karina Weiseth
Kusuma Beathe C. Bremset

Historie og filosofi

Karsten Korbøl
Elen Marie O. Eriksen
Ketil Rogn Hamre

Medier og informasjonskunnskap

Trond Heum
Tor Anders Hovik
Sara Ilebekk
Kjersti Sivertsen

Psykologi

Hilde Deschington
Anja Møgelvang Jacobsen
Pål Hernes Fiva
Vibeke Gilje Sanne

Antikkens Språk og kultur

Merete Aase
Christine Amadou
Per Kristian Rasmussen 
Lene Dåvøy
Turid Pettersen

Reiseliv og språk

Tove Hasselquist Evensen
Astrid Haugdal
Bjørn Ove Grønseth 

Kommunikasjon og kultur

Anne Sofie Høvseth
André Wallin Sagvolden
Berit Engøy Henriksen
Marit Lindstad

Samisk historie og samfunn

Emily Alyson
Anna Solveig Sara
Torill Aase

Fant du det du lette etter?

0/250
0/250

Tusen takk for hjelpen!