Hovedområder
Her har vi samlet informasjon som er relevant for:
Du er her:
Hovedinnhold
1-4 av 4 treff
Sorter etter:
Dette er et sammendrag av de tre analyserapportene fra gjennomføringen av nasjonale prøver høsten 2012.
Artikkel | Sist endret: 15.05.2013
Evalueringen fra NIFU tyder på at nasjonale prøver har blitt et godt innarbeidet verktøy for svært mange kommuner og skoler.
Artikkel | Sist endret: 23.04.2013
Halvparten av alle bedrifter som ikke har lærlinger, kan tenke seg å ta inn en lærling, viser en ny undersøkelse som NIFU har gjennomført. Det er ingen systematiske forskjeller mellom bedrifter som tar inn lærlinger og bedrifter som ikke gjør det. Det er derfor gode muligheter til å rekruttere flere lærebedrifter.
Artikkel | Sist endret: 23.01.2013
Kartlegginga tek for seg 202 skular som starta med dei nye læreplanane i Kunnskapsløftet hausten 2005.
Artikkel | Sist endret: 07.06.2011
Kontakt oss
Til kontakt- informasjon
Snarveier
Til innhold sortert etter type
Ressurser
Gå rett til
Om direktoratet | Kontaktinformasjon | Tlf: 23 30 12 00
Ansvarlig redaktør: Helge Lund
Lukk X
Vi vil gjerne ha din hjelp til å gjøre udir.no bedre. Fant du det du trengte på denne siden? Er den bra eller kan den bli bedre?
Vi kan ikke svare på denne meldingen. Send en e-post til post@utdanningsdirektoratet.no hvis du har spørsmål.
Dine meninger er viktige for oss. Vi vil bruke dem til å gjøre udir.no bedre. Vi kan ikke svare på tilbakemeldingen din her, så send en e-post til post@utdanningsdirektoratet.no hvis du har spørsmål.