Lurer du for eksempel på hva "Vg3 påbygging til generell studiekompetanse" heter på engelsk? Klikk på "V" i ordboken og du finner svaret!
- Artikkel
-
Publisert: 04.02.2011
-
Sist endret: 07.06.2011
Det er enklere å slå opp på ord
I 2011-utgaven er alle ordene samlet i en enkelt alfabetisk liste - som inkluderer vedleggene i den tidligere utgaven. Blant annet er navn på fag tatt med. Det betyr at det er ett sted å slå opp. Ordboken inneholder til sammen 4620 ord som er oversatt til engelsk (britisk engelsk er vår standard) og der det er relevant – til amerikansk engelsk.
Ordboken kan brukes av alle
Det er et mål at alle som har behov for å beskrive norsk skole bruker konsekvente og riktige ord. Det kan være i forbindelse med oversettelser, foredrag, jobbsøknad eller søknad om praksisplass i utlandet.
Har du innspill til nye ord som mangler en god oversettelse?
Vi tar gjerne i mot forslag til nye ord som vi eventuelt kan ta med i neste utgave av ordboken. Målet er å oppdatere ordboken med jevne mellomrom.
Send oss dine forslag og kommentarer
Ikke nøl med å sende en E-post til post@utdanningsdirektoratet.no
Merk emnefeltet med "Norsk-engelsk ordbok for grunnopplæringen".